Kurt Vonnegut

ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS, WANDA JUNE

Raivo E.Tamm, Karin Rask, Eero Spriit, Leino Rei, Maarius Pärn, Kristjan Tammjärv (Polygoni Stuudio), Jane Lauter (Polygoni Stuudio)
Lavastaja: Tamur Tohver
Lava ja kostüüm: Kalju Kivi.
Valgus: Aleksander Erstu
Produtsendid: Kristel Treier ja Tamur Tohver

Tamur Tohveri tervitus

POLYGONI AMFITEATER RÄVALA 8 TALLINN

Esietendus: 16. aprill 2015

ETENDUSEST LÄHEMALT

Maailmakuulus Kurt Vonnegut on eestlasest kirjandusgurmaanile tuntud oma satiiriliste romaanide “Tapamaja korpus viis” ja “Tśempionite eine” järgi. 70-ndatel püüti sellele näidendile Draamateatris ja Pärnu teatris hinge sisse saada. Tegelikult oli asi selles, et Humanistist Suurmees kirjutas 1971. a. näidendi oma kodumaast, kuid välja tuli lugu tänasest Eestist.

Lõbus ja lihtsameelene lugu meestest, kes naudivad tapmist ja nendest, kes seda ei naudi. Naine, kaks armukest, ootamatult uude aega saabunud vanamoodne lihasööjast mees. Kivi ei jää kivi peale, toimub lõbus nõrkade näägutamine, lastakse püssi, kuid kõik jäävad ellu. Selle loo tegelased on: miljonär, kes sööb sibulat nagu õuna ja tapab mau-mausid paljaste kätega. Mees, kes heitis Nagasakile aatomipommi ja püüab mootorratta poodi tööle saada. Mees, kes müüb tolmuimejaid ja kelle elu uhkeim hetk oli, kui ta sai skaut kotka teenetemärgi. Mees, kes polegi oma ema kassitoidufirmale maha müünud. Poiss, kelle ema ei leia paremaid peigmehi kui tolmuimejate müüja ja see lilla tohter. Ema, kelle mees kadus Amazonase vihmametsadesse 8.a. tagasi lootuses melonisuuruseid teemante leida ja kes ei taha, et teda sookra väänataks. Väike tüdruk, kelle jäätiseauto alla ajas, saksa ohvitser, kelle miljonär tappis paljaste kätega ja naine, kelle mehe jaoks oli kõik lõppenud 10 sekundit peale sõna “pühvel”. Selliste tegelastega naljalt naljast ei pääse.

ETENDUSE PILDID

TEATRIKÜLASTAJAD

Polygon Teater võtab julguse röövida teie elust paar tundi kuid annab vastu parema homse.

Helger Kavant

 

POLYGONI AMFITEATER RÄVALA 8 TALLINN

 

LAULGE KAASA!

Me veel ei tea, milline muusika hakkab etenduses kõlama, sest proovid alles käivad…