TAMUR TOHVER

omab lavastaja, näitleja ja teatriõpetaja ning isikuarengu treenerina juba ligi 30-aastast kogemust.

“Ma ei ole kunagi käinud tööl. Ma olen alati pidanud arvestama enda reaalse füüsilise ja vaimse ressursi ning finantsiliste võimalustega. Ma olen teoks teinud kõik oma intuitiivsed taipamised ja selliselt realiseerinud kõik oma soovid. Inimesena oman erinevaid psühholoogilisi ja semiootlisi akadeemilisi teadmisi, vaimseid kogemusi, olen teatrikunsti magister, praktiseerin igapäevaselt kriya yoga’t. Kuid oma tänastes tegemistes olen ma teatris, filmikunstis, koolitaja ning ettevõtjana ennekõike praktik. Ja vahel on mul tunne, et mind ei ole olemas- on vaid sõnum kõikvõimalikkusest, tasakaalust ja headusest. “

I have accumulated various academic, psychological and spiritual experiences.     I have a long experience in managing people and creative processes, creating a vision as well as developing the concept and realizing it. But sometimes I have feeling that I do not exist: there is only a message about goodness, balance and the possibility of everything.

Tamur teatrist

Tamur enesekindlusest ja tasakaalust

Harold Ryan "Õnne sünnipäevaks, Wanda June!"

TULE PERSONAALTREENINGULE- Attend to personal trainings!

TAMUR TOHVER on teatrikunstis rahvusvaheliselt tuntud kui Turkka ja Stanislavski meetodite ühildaja ja on selliselt oma ainulaadse näitekunsti metoodika loonud // Tohver is internationally known as developer and designer of Stanislavsky’s and Turkka’s meeting point

KÜLASTA TAMURI ISIKUARENGU KURSUSI/ Attend to self-developement trainings

* Teatrikunst * Meheliku tasakaalu jõud * Enesekindluse saavutamine * Eneseväljenduse kunst 

* Performing Art * Might of Male Balance * Achieve Self-confidence * Art of public speaking

TAMUR TOHVERI VISIOON

ERR kultuuriportaali artiklid

Tamur on juhtinud tegusalt ja tulemuslikult aastate jooksul nii riiklikke kui eraalgatuslikke loomestruktuure ja mitmeid suurprojekte ning sellisega pälvinud ka rahvusvahelist tunnustust kultuuriloomes ja protsessijuhtimises. Õpetaja-koolitajana õpetanud TLÜs, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja TTÜs, on andnud ja annab avaliku esinemise ja enesejuhtimise konsultatsioone suurettevõtetele ERR, Eesti Energia, SEB, Nordea, Ragn-Sells, Intrum Justitia AS, AS Corpore, AS Starman, Ergo Kindlustus, Innove jpt. alates aastast 1998.

Tamur on alates 2015.a. International Platform of Performers Training treener.

2008. aastal asutas ta Polygon Teatri ja Teatrikooli. Ta on pühendunud neile tänaseni. Teatrikunstis tuntakse Tohverit kui Turkka ja Stanislavski meetodite ühildajat. Tamuril on teatrimagistri kraad. Oma süsteemi loomisel on osa tema joogaõpingutel.

Tamur on Kriya Yoga 3. astme meister, Dharma Swasti joogi ning läbinud Vipassana International Academy kõrgema meelepuhastuse ja tasakaalu loomise treeningud. Tamur on õppinud joogat Acharya Sri Iswarananda ja Yogacharya M. Govindan Satchidananda juures ning on täiendanud end regulaarselt Tamil Nadu (India) templites alates 2013, 2014 (Navagrah) ja 2015. Enesetäiendus joogas Annamalaiyar templis, Sri Aurobindo, Sri Ramana Maharshi ning Sri Vast ashramites (Auroville, Pondicherry ja Thiruvannamalai, Tamil Nadu, India) 2016 ja 2017. Viimane Vipassana ja Anapana meditatsiooni treening oli 2018. aastal.

Tamur on Eesti Lavastajate Liidu ase-esimees, kuulub Eesti Teatriliitu; on Eesti Tuleartistide Liidu auliige ja Eesti Autorite Ühingu autor.
Tamur on avaldanud mitmeid erialaseid artikleid, raamatuid, esseesid, kirjutanud laulutekste ja algupärandeid ning tõlkinud näidendeid.

Tamurile on omistatud Eesti Raadio aastapreemia laureaadi tiitel 1997., 2002. ja 2003. aastal. Rahvusvaheline tunnustus 1997 Prix Europa (Berliin) 6. koht kuuldemänguga “Haug” ja 1999 Prix Europa 5. koht kuuldemänguga “Õhtueine Emmauses”. Teatrikooli tegevust tunnustas aastal 2014 Tallinna Kesklinna Valitsus, Polygon Teater märgiti Eesti Teatriauhindade nominatsiooniks 2009. aastal.