POLYGON PLUSS

Tere. Tegelikult… tegelikult käisid Sa kunagi kooliteatris ja unistasid lavakast. Või isegi käisid lavakas või pedas või viljandis ja õppisidki teatrit. Või olid ülikooli või harrastusteatri trupis. Või tegid EÕMs või EÜEs kavasid, millest mõnigi laul on tänaseks jõudnud laulupeo repertuaari. Käies teatris, vaadates lapse kooliaktuse esinemisi, saates teda näite- või tantsuringi mõtled, et miks minul see kõik kuhugi kadunud on, kaugele ära vajunud või mis muud Sa just parasjagu mõtled… Ühel või teisel põhjusel oled Sa kaugenenud sellest maailmast, ehkki väärtustad endiselt seal kehtinud tõdesid. Ja igatsed seda õhkkonda tagasi.

Aga Sa ju mäletad? Mäletad neid proovitegemisi, pikki öösse vajuvaid õhtuid enne esinemist, esinemise õhkkonda, laval tekkivat adrenaliinilaengut, ühiseid reise, õhtuid ja öid, filosofeerides maailmast ja kujutledes oma tulevikku. Sest see oli… kirjeldamatu. Eriline õlgõla tunne, eneseületus, hüpe vette ja selle järellainetus, need sõbrad seal ja igavesti… Jah, see, kuidas paus kandis… !

Mina läksin näiteringi kümneaastaselt. Täna on meil teater, teatrikool ja mõnel teatrikunsti magistrikraad. On seda vähe või palju- aga ma olen enamuse ajast, mis salata, veetnud prooviruumis või laval, kaamera ees ja/või lava taga. Mul on eestitäis sõpru igal elualal ja võrratud mälestused. Mul on lugematuid kontakte “seletamatuga”, mida võimaldab inspiratsiooni kasutamine. Ma tean, kuidas pausi tekitada ja kasutada nii, et see kannab.

Mõistad? Lihtsalt tuled kohale ja oled. Ei eriteadmisi, ei erivarustust. Ainult tahe ja Sa leiad uue maailma koos uute sõpradega. Usu mind, paus kannab, nad ootavad seal “neljanda seina” taga! Sest teretulnud ei ole vaid eelneva kogemusega soovijad- vastupidi, piisab tahtest. Polygoni teadmine on, et tühi ruum ei ole tühi ja eesmärk hoida elu elus. Ja seda kõike läbi mängu! Laulu- ja tantsupidu on vaid aegajalt. Ja ammu juba vaid valitutele. Ülejäänud peavad hakkama saama keraamika, maalimise, esoteerika, korvipunumise, balleti, benji või mägironimisega. Mis kõik on väga põnevad ja aukartust äratavad asjad. Ainult et… seal tulevad paratamatult piirid ette. Teatritegemise korvamatu hetk kestab kogu aeg. Sa annad ja saad energiat, arendad ennast proovis ja etendusel füüsiliselt ja vaimselt. Teatri ainulaadne ja kordumatu hetk on: olla laval ja tunda, kuidas paus kannab. Mäletad? Teatri sünniks ei ole muud vaja, kui et keegi läheb läbi tühja ruumi ja keegi teine vaatab teda.

Täpsemalt: septembris 2014 avasime täiskasvanute teatrirühma Polygon Pluss. Miks? Sest ei ole mõisteid vara või hilja. Me soovime jagada, mida oleme aastakümnetega kogunud. Me soovime olla jälle siin ja praegu. Hoida elu elus. Kas see on uus harrastusteater? Kindlasti mitte. Polygon on teatrikeskus, mis tegeleb kutselise teatri, teatrihariduse ja enesearendusega. Nõnda tähistab Pluss nii edasiõppimist kui lihtsalt ka midagi enamat: sa suudad!

Pluss-rühma töövorm on enesearendus läbi teatrikunsti: lavakõne ja tekstianalüüs, väljendusvahendid ja nende kasutamine, inspiratsioon ja intuitsioon ning nende usaldamine jpm. Sa saad oskuse, kuidas eri situatsioonides hakkama saada, süveneb usk endasse ja eesmärgistatus kõikides elu tegevustes. Lisaks nn eriprogrammid soovi korral: lavaliikumist, improteatrit jms.  Jah, meie lõppeesmärk on etendus. Sest muidu ei ole protsess täielik kui puudub võimalus end proovile panna. Nüüd Sa ütled: aga see on ju ikka harrastusteater! Muidugi on see harrastus, kuid me ei jäljenda teatrit. Ja me ei esita läbi matkimise kedagi teist. Hmm? Vaat just, hmm!

Aeg: kohtumine 2 korda nädalas, 1,5 h. Õpe on tasuline. 

Lisalugemist koolist ja õppimisestUudiskirja tellimiseks