TALLINNA ÜHISGÜMNAASIUMI TEATRIÕPE

2012. aasta sügisel avati Tallinna Ühisgümnaasiumis koostöös teatrikooliga teatrikunsti süvaõppe klass. See on üldharidusgümnaasiumi teatrikallakuga õppesuund kutselise teatriga seonduvat kõrgharidusena edasi õppida soovivatele noortele. Eeltingimuseks on põhihariduse olemasolu. Lisaks loovkatsele eeldatakse head üldist õppeedukust. Teatrisuunal alustanud õpilaste teatriõpe päädib diplomilavastusega gümnaasiumi lõpetamisel. Teatriklassi soovijad peavad läbima gümnaasiumi üldkatsed. Oodatud on õpilased kõikjalt- tänastes teatriklassides on juba esindatud Tapa, Kaiu, Aegviidu ja Rakvere. Katsed järgmisel sügisel alustavasse teatriklassi toimuvad eelmise õppeaasta kevadel, sellest leiab eelnevalt info TÜGi kodulehelt ja sekretärilt.

Küsimused üldkatsete kohta: Aade Erits  +37256487476
Küsimused teatriõppe kohta: Tamur Tohver: : +372 56689609
Õpe on tasuline, õppetasult on tulumaksu soodustus.

2016/2017 õppeaastaks toimuvad teatriklassi (10.klass) vastvõtukatsed 23.mail kell 15.00 Polygoni Teatrikoolis Rävala 8, 7.korrusel.

Teatriklassi astujatel palume ette valmistada peast esitamiseks üks proosapala (pikkusega 1 lk A4) ja luuletus. Samuti tuleb kasuks muusika- ja/või tantsuoskus. Klassi astujatelt eeldatakse kõrget õppeedukust üldainetes.
Kaasa võtta pildiga dokument ja klassitunnistuse kinnitatud koopia.

Tallinna Ühisgümnaasiumi teatriõpe on integreeritud üldhariduse omandamisega. Õppeained on osaliselt lõimitud teatrikunstiga. Teatri põhiainekavas käsitletakse näitlejameisterlikkust, lavakõne ja hääleimprovisatsiooni, lavalise liikumise raames akrobaatikat, rütmikat ning füüsilist eneseväljendust tantsuteatri moel. Sellele lisanduvad kolme aasta lõikes lavaimprovisatsioon ja loov eneseväljendus, dramaturgia alused, vabakunsti raames performance’ ning audio-videokunsti alused, samuti puudutatakse lava kujundamise, grimmi ja kostüümi põhimõtteid. Õppes kasutatakse ka võimalust integreerida üldained teatri temaatikaga- nt ajalugu, keeleõpet, kirjandust ja filosoofiat-loogikat. Teatriklasse õpetavad Tamur Tohver (teatrikunsti MA, TÜG vilistlane), Aita Vaher (teatrikunsti MA) ja Karin Rask. Lavalise liikumise õpetaja on Siim Tõniste (koreograafia BA), teatrilugu Tanel Tomson (teatriteadus, TÜG vilistlane). Teatriklassi esimene (diplomi) lavastus esietendus 15. ja 16. mail 2015 Tallinna Kirjanike Majas. Selleks oli Paul Eerik Rummo “Tuhkatriinumäng”.

Teatriklassi õpe toimub peamiselt Tallinna Ühisgümnaasiumi tavatunniplaani raames, lavakõne ja lavaliikumine on viidud sellest väljaspoole, võimaldamaks paremat süvenemist ning ettevalmistust kolme aasta vältel. Tallinna Ühisgümnaasiumi ja teatrikooli õpe on integreeritud, avades teatriklassi õpilastele sel moel võimaluse osalemiseks teatrikooli töös tervikuna (nt Stuudio, suvelaagrid, koolinoorte teatrifestivalid vms). Teatrikooli HTMs kinnitatud õppekava kood 85330.

Lisainfo .

1392-150x150

TAGASI TEATRIKOOLI LEHELE