FILMI JA TEATRILAAGER

FILMI- JA TEATRILAAGER TARSI TALUS

 

Suvelaagrisse 2015 on registreerimine juba lõppenud. Peagi lisame siia pildid toimunust!

Suvekoolis 2014 oli kavas:
I vahetus: Suvekooli õppetöö toimub nii gruppides kui ka kõik koos, vastavalt vajadusele. Laagri viimasel päeval näitavad suvekooli töögrupid laagri jooksul õpitut vanematele ja külalistele lähipiirkondadest. Laste ja noorte juhendajateks tulevad Viljandi Kultuuriakadeemia loovuse ja draamaõppe tudengid ja nende õppejõud : Katrin Nielsen ja Silvia Soro.
II vahetus: Sel aastal leiab Tarsi laagris aset võimas filmitegu. Kui eelmisel aastal sai tehtud meeskondadega lühifilme, siis sel korral on võimalik kõigil osa võtta hiiglaslikust filmiprojektist: Tarsi muusikal 2014. Suveks valmiv kaasahaarav libreto ning muusika räägib loodusesse suunduvast linnapoisist Õnneleiust ning tema seiklustest õelate briketitöösturitega, kes looduse hoidmise asemel rappa tehase püsti on pannud. Loomulikult ei puudu seiklusest ka armastus. Uhked koorid, näitlevad ja tantsivad noored ning abistavad oma ala professionaalid koonduvad juba sel suvel põhjalikuks, professionaalseks ja lõbusaks filmitootmiseks. Selleks, et aru saada, kuidas saame just Sind ja Sinu andeid professionaalse filmitegemise juures rakendada soovime, et täidad ära ankeedi. Suvekooli õpetajatena on kaastegevad: stsenarist ja lavastaja Valter Uusberg, lavastaja Tamur Tohver, BFM- i tudengid- režiimeeskonnana Doris Tääker ja Greta Varts, operaatorid Ants Tammik ja Madis Reimund, koreograaf-lavastaja Maiken Schmidt, pärimusmuusik ja muusikaline kujundaja-helilooja Ragnar Toompuu, kooliteatrite juhendaja ja lavastaja Eva Kalbus. Lisaks muusikalifilmi tulemile lavastatakse ka vastavatest muusika ja tantsuklippidest avalik etendus. Mõlemad laagritöö tulemused esitletakse laagri lõpupäeval lähikülade ühisüritusel- Külapäeval. Filmi põhjalikum töötlus tehakse järeltööna.

Korraldaja ja osalemisinfo: Krista Olesk- Kehtna ja Rapla kooliteatri näitejuht, Tarsi talu perenaine. Tel. 52 15990, kodus: 48 73258, e-mail: tarsi@hot.ee, Tarsi talu kodulehekülg: web.zone.ee/tarsi

2013 suve järg, PRESSITEADE: Koolinoorte amatöörfilmivõistlus NUI leidis aset Kadrioru Saksa Gümnaasiumis juba 12. korda. Tegu on ühe tuntuima koolinoorte amatöörfilmifestivaliga. KSG Filmifestivali NUI XII võitja oli žürii lemmik “Kaugsuhe” Monika Varšavskaja ja Grete Lipp. Grete Lipp oli filmi produtsent ja näitleja. Juhendajad: Ants Tammik, Nele Kirsipuu ja Tamur Tohver. (meie kaustas nimega “Puud”)

2014 film “Õnne leid” esilinastub BFM kinosaalis algaval hooajal. Muusikafilmi muud võlud on seni saladus, kuulamiseks lõpulugu:

2013 pildid siin ja filmid PIIM : KULDKALA : TIGU : PUUD

2012 film siin ja 2012 pildid ka siit