POLYGONI TEATRIKOOL

isiksuse, loovuse ja näitlejameisterlikkuse arendamine

Kooli laul “Rähnipojad” helilooja Tõnis Mägi, tekst Tamur Tohver

TEATRIKOOL JA ÕPPEKAVA

Teatrikooli õppes on esikohal isiksuse, loovuse ja näitlejameisterlikkuse arendamine, mida toetavad lavakõne ning improvisatsiooni tunnid. Õppetöö toimub semestrite ning kursuste kaupa, täisõppetsükkel kestab kuus aastat. Polygoni Teatrikooli oodatakse noori alates 7. eluaastast. Kooli juures tegutseb õppelava täiskasvanutele ja stuudio. Stuudiosse on oodatud ka ülikooliealised noored. Õppetöö on tasuline. Õppemaksult kehtib tulumaksusoodustus. Suviti toimub teatrilaager ning tihtilugu on käimas mõni noortelavastuse eriprojekt.

Teatrikooli õppekava on koostatud inimestele, kellel on huvi teatrikunsti, näitlejatöö, loovuse ja isiksuse mitmekülgse arendamise vastu. Põhiõpe toimub 2 korda nädalas, kokku nädalas tunde 4. Õppetöö on kollektiivne ja peamiselt praktiline, kuid ka iseseisev. Õpe teatrikoolis on jaotatud kolmeks tasemeks lähtudes teatrivallas õpitust, eelnevast teatri – ja elukogemusest ning vanusest. Kooli õpilased saavad aegajalt näitlemispraktikat ka Polygon Teatris, samuti tele- ja filmiprojektide juures. Teatrikoolil on püsiv koostöö BFM-i, teleseriaalide  ning erinevate Eesti filmistuudiotega.

Täna on koolil igal õppeaastal keskmiselt 200 õpilast-kursuslast. Kool on asutatud 2009. aastal Tallinnas. Kooli Stuudio esimeseks lavastuseks oli S: Nurkliku “Kas ma olen nüüd elus” 2010.a. Solarise keskuse maa-aluses parklas Tallinnas. Teatrikoolis õpetavad Aita Vaher, Tamur Tohver, Karin Rask, Kärt Tomingas, Roland Laos, Karl Laumets, Marin Mägi-Efert, Rednar Annus, Siim Tõniste,  Karin Käbi Kuus ja mitmed külalised, vastavalt programmile. Teatrikooli koostööpartnerid on täna Tallinna linn, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, BFM  ja Tarsi Kooliteatrite vabariiklik Suvekool. Polygoni Teatrikool on rahvusvahelise Euroopa teatrikõrgkoolide ja -uurijate täiendõppe International Platform for Performer Training  ja Theatre and Performance Research Association liige.


 

PUU ÜLE OTSUSTAGE TEMA VILJADE JÄRGI

Vahvad õpetajad ja veel vahvamad lapsed teevad enim rõõmu, kuid tunnustus toob alati naeru näole!

VABARIIKLIK KOOLITEATRITE FESTIVAL 2016

Eripreemia lavalise kohalolu ja keskendumise eest! Õpetaja Aita Vaher.

IMG_20160428_132101

19.märts 2016 TARTU KOOLITEATRITE FESTIVAL

Polygoni Teatrikooli Tartu keskmiste rühm sai Tartu Kooliteatrite Festivalil pärjatud teatrihuumori ja rütmitaju eripreemiaga, lisaks Pamela Ebber – parim naisnäitleja ja Eliise Pikkat – näitleja eripreemia primadonna rolli eest!                            

 Žüriisse kuulusid Luule Epner, Marite H. Butkaite, Kristiina Oomer, Timo Kikas ja Siim Angerpikk.

auhindriinugrupp

19. märts 2016 TARTU KOOLITEATRITE FESTIVAL

Parim lavastus algklasside arvestuses, õpetaja Inga Lunge.

FESITVALINGALUNGE 

TUDENGITE TEATRIPÄEVAD 2016

Harri Ausmaa – kohalolekuga mäng!         “Olevused” – publiku lemmik!

olevusedharriolevusedgrandprix 

TEENIFEST 2016

Tänukiri täpse ja tervikliku elamuse eest! Õpetaja Aita Vaher.

IMG_20160428_132050

TEENIFEST 2016

Tänukiri sallivuse tähtsustamise eest! Õpetaja Jane Lauter.

IMG_20160428_132055

Teenifest 2016 žürii eripreemiad:
Parim meesnäitleja KALEV KÜTT
Parim naisnäitleja INGEL MARLEN MIKK
Eri-üllatuspreemia: “Triibuline kolmik” Polygon Teatrikooli keskmised A trupist: Helena Jõgi, Eik-Erik Sikk, Keijo-Johann Norden
Torma OFF: Kujundliku enesemõtestamise ja leidlike detailide eest
Kakh: Geniaalselt sümbioosse elundkonnateatri…käib KAKH!
Viimsi Eksperiment: Soostereotüüpide lammutamise eest
Polygon Teater keskmised J: Sallivuse tähtsustamise eest
Laulasmaa Madrused: Poeetilis-tantsulise kujundlikkuse eest
Kruvikeeraja: Suitsu on, andke aga tuld!
Tallinna 32 kk KOKK: Varjundirikka materjali loomise ja vaimuka esitamise eest
H.Treffneri Ren’Fert: Klassikalise kirjanduse filigraanne žanriülene kohandamine muutuvas maailmas
Polygon teater keskmised A: Täpse ja tervikliku elamuse eest
Kutimuti Stuudio: Elu ilu ja valu suurvormimise eest

MIDA MEIE KOOL PAKUB?

Polygoni Teatrikool tegeleb teatrialaste teadmiste; oskuste ja vilumuste arendamise; rühmatöö oskuste arendamise; kollektiivi-, distsipliini- ja vastustustunde arendamise, isiksuse igakülgse arendamise, loomisvõime arengu toe loomise ja säilitamise arendamisega esinemissituatsioonis. Teatrikooli eesmärgiks on arendada välja õpilases suutlikkus mõista ja hinnata inimestevahelisi suhteid, lahendada inimsuhetes esilekerkivaid probleeme, suhelda eri olukordades, edastada teavet arusaadavalt ja sisukalt, mõista teiste sõnumit, suutlikkus mõista ja hinnata iseennast, väärtustada kultuuri, vastu seista manipuleerimisele, suutlikkus mõista oma ja teiste tegevuse mõju, suutlikkus orienteeruda kultuuriruumis, suutlikkus nautida kunstiloomingut, oskus jälgida oma vaimset ja füüsilist seisundit. Väärtustatakse emakeele oskamist, valdamist ja hindamist, samuti oma kultuuri mõistmist ja väärtustamist. Õpitakse väärtustama maailmakultuuri, sealhulgas tundma maailma teatrikultuuri ning neid hindama. See kõik peab viima kõrge ning tundliku eetilise ja esteetilise isiku arenguni. Teatrikooli tingimusteta eesmärk ei ole koolitada ainult tulevasi professionaalseid näitlejaid-teatraale, ehkki viimast ka ei välistata. Teatrikunst on oma olemuselt sünteetiline, kollektiivsel loomingul põhinev kunst, milles on tihedalt läbipõimunud sõnakunst, kirjandus, muusika, laul, tants, kujutav- ja audiovideokunst jne.

POLYGONI TEATRIKOOLI OMA LAUL

1 rähnipojad puude otsa : ikka veri ajab : tühi ruum ei lõpe otsa : kavatsusi kajab : päris mina väikest kohta : suures linnas vajab- aeg kus teine igas hetkes : sääl on inimesed sees : hetk on eilne igal retkel : julgel mängu moodi teel : R aeg liigestest lahti on : vaat mis rist : et vajab meil paikapanemist : see lõõmavalt rõõmus on : ülepea ja tegemast seda meid miski ei pea!

2 loeb kas oled täna kohal : loeb just see mida sa loed : lugemata peade kohal : tähti sünnib siiral moel : selgenägematult enne sõnum sünnib tegu veab : meile see on rõõmus enne : teen mis tunnen õigeks pean : hingan puhtalt hingan enne : keel on õige õue peal : sest : R aeg liigestest lahti on vaat mis rist

ja innustav Jäneste marss “Lumejäneste” etendusest