Jim Ashilevi

NAGU POISID VIHMA KÄES

Stuudiolased: Kristin Uusna, Harri Ausmaa, Martin Urve, Martin Rebane, Enriko Valk, Mai Järvela, Kelli Kõrgemaa, Sandra-Laura Luhthein, Kelly Etendus, Liisa Tolli
Lavastaja, kunstnik, muusika: Tamur Tohver
Esietendus: 2011. aasta märtsis Tallinnas

ETENDUSEST LÄHEMALT

Lugu räägib ja on kirjutatud 17-23a vanustele noortele neist endist- selles eas stuudiolased ise just on. Millised on need isiklikud kasvuraskused ja millal keegi meist oma elus seda Nartsissimo taolist haiglat läbi elab, jääb juba vaataja otsustada.

POISIDa3PRTeatriPolygoni Stuudio jätkab traditsiooniliselt noortele noorte autorite algupärase näitematerjali tutvustamist. Eelmisel aastal toodi Solarise parklas välja rohke sooja vastuvõtu osaliseks saanud ja Näidendivõistlusel 2009 teise koha vääriliseks tunnitatud Siim Nurkliku “Kas ma olen nüüd elus”. Ashilevi “Nagu poisid vihma käes” põhjal luuakse lavateos, mis aga püstitab risti vastupidiseid näitlejaülesandeid eelnenud loo käsitlusele. Olles kogenud nö. tänavateatri reeglistikku ja raske kirjandusliku struktuuriga loo mängitavaks muutmist, minnakse nüüd uuele ülesandele: suletud intiimne ruum, selged karakterid ja väga üheselt loo jutustamine. Lihtne on luua atmosfääri, kuid peenemad karakterid ja lähedus publikule nõuavad täpset näitlejatööd. Lisaks jääb mõnetiste pildiliste hüpete sulatamine arusaadavaks otsast lõpuni loetavaks jutustuseks. Kuidas see mõjub näitlejale, kuidas publikule?

ETENDUSE PILDID