TEATRIKIRI nr. 26, kevad 2019:

TT 50 JUUBELIMÄNG

TEATER : KOOL: KURSUSED

TÄNA

* UUS! Tamur Tohver 50 juubelimäng KUUVALGUS//SILD 

Teatrikooli kevadised eksam-etendused Tallinnas, Tartus ja Haapsalus! 

* Garaaž - kevadised etendused üle Eesti 

Tamur Tohver 50 juubelimäng teatrigurmaanidele

UUS! Polygon Teatri uuslavastuse "Kuuvalgussild" ja Tamur Tohveri juubelietendused toimuvad 14. mail ja 16. mail kell 19 Sõltumatu Tantsu Laval (Telliskivi 60A).

Laval Külli Reinumägi  ja Tamur Tohver
Rühmatöö: Helena Kesonen, Sandra Lange, Külli Reinumägi, Tamur Tohver
Lava ja kostüüm: Kalju Kivi
Helilooja ja elav esitus: Mait Rebane
Valgus: Tamur Tohver
Produtsent: Tamur Tohver, produktsiooni assistent Helene Tismus, teavitus Georgi Viies

Korraga on meie elutoas nii lähedus kui võõrandumine. Otsekui olevik, mis tihtilugu kipub koosnema vaid minevikust ja tulevikust. Hirm olla siin ja praegu, lõpuni siiras, hoida, julgustada ja minna koos edasi… Ja siia tuppa murravad rong ja sild kui side kauguse ja läheduse vahel. Tundub ju lõputu distantsina vahemaa kahe voodi vahel ja silla välisilma viis vesi minema just täiskuu ajal, kui ei jaksanud enesele otsa vaadata?

Nende küsimustega tegelevad „Kuuvalgus//silla“ mees- ja naistegelane kerges, mängulises, ka vaimukas võtmes. Küsimused on igavikulised ja sügavad, kuid mitte kurvad või tüütud. „Kuuvalgus//sillas“ on sügavust, mida tundub, et tänapäeva vaataja vajab. Vahel väsime kõik pealiskaudsest meelelahutusest ja igatseme päris küsimusi ja päris vastuseid. Rännak üle põranda - midagi nii sügavat ja lihtsalt ei ole ammu füüsilises teatris pidanud lahendama. Külli, Tamur ja Mait (pillid) teevad koos Helena, Kalju (kujundus)ja Sandraga (keha kasutus) sellest minimalistlikust tekstist filigraanse ja põnevalt erutava maastiku, kus me tegelikult ei tea, mis juhtub järgmiseks. Ja ärgem võtkem end liiga tõsiselt ????

Etendused ainult kahel korral 14. mail  ja 16. mail kell 19 Sõltumatu Tantsu Laval! 

Kui tuled sünnipäevale, leia oma kingitus juubilarile  siit! Kui aga lihtsalt teatrigurmaanina etendusele, osta pilet Piletilevist!

TT50

"Hea on istuda. On, millel istuda ja on, kellega istuda!" naerab Tamur Kernu mõisa õuel. "Kiire on möödas. Ma taipasin sellel talvel, mis ma üle hulga aja Indias ei käinud, et ma olen veetnud rohkem kui pool elu pimedates ruumides. Stuudiotes, proovisaalides, etendustel, kooli harjutussaalis. Aitab vast kah. Ma ei ole kindel, kas ma enam kunagi näitlejana elus üles astun. On olnud au oma lugusid jutustada pigem teiste kaudu. Väga väärikate "teiste" kaudu, kellst mõnedki juba lahkunud. Mul on hea meel, et mind on kuulatud ja loodan, et vahel ka kuulda võetud. Mul on hea meel, et oleme kümme aastat edendanud maailmavaadet, mis üha laiemalt toetust ja jõudu leiab: uskuda, et saab ja eladagi avatumalt, puhtamalt, siiramalt. Kõlab 70ndate lillelapsikult, aga nii see on! 15. aastasena Švartsi "Draakonis" õilsat Lanchelot'i mängides oli lavastuse viimane lause minu öelda ja juba toona kõlas see nõnda: Inimesed, armastage üksteist! See on saatnud mind kogu elu.. Kallid sõbrad, kallid ammulahkunud vanemad, kallis teatrikogukond, kallid õpetajad ja õpilased! Ma ei otsi igapäevaselt elu mõtet, sest selle olete teie mulle andnud- nüüd ja igavesti. Ma olen saanud teha sellist teatrit nagu soovinud, läbi elu. Võib-olla mitte nii suurejooneliselt, kui ideelend seda oleks võimaldanud, kuid alati oma, puhast ja siirast. Ma tean iga kord, kui Sa kurvastad või rõõmustad seal saalis. Mul on hea meel, et sel suvel ja tervel järgneval aastal ootab mind ees lavastaja-raamatu kirjutamine, mis saab ehk paljudele toeks ka väljaspool meie eriala. Armastada ja veel paremini eristada, kallistan kõiki! Tulge 14. mail Vaba Lavasse minu sünnipäevale, ajame juttu!"

* Teatrikooli kevadised eksam-etendused Tallinnas, Tartus ja Haapsalus

 Teatrikooli sellekevadine Tallinna eksam-etendus  toimub Vaba Lava teatrikeskuses, Telliskivi   loomelinnakus (Telliskivi 60A) 25. mail ja Tartu eksam-etendus toimub Laulupeo muuseumis, (Jaama tänav) 14 1. juunil! Eksamid algavad Tallinnas ja Tartus kell 13. Igakevadisel eksamil astuvad üles kõik koolide rühmad ja saali on oodatud kõikide lähedased- aga ka need, kes nt. järgmisel sügisel plaanivad meiega liituda!

Haapsalu eksamile olete oodatud Beguta Taimetoidukohviku ja Külalistemaja hoovi 7. ja 8. juuni õhtul, täpsemalt leiad peagi teatrikooli FB sündmusest. Haapsalus saab näha sel aastal etendust, millesse on põimitud nii Haapsalu noorema, Haapsalu 30+ kui Tallinna 30+ rühmade lavastused.

Haapsalu 30+ ja Tallinna 30+ lõputööks on sel aastal eesti algupärandite töötlused, mis põimuvad tervikuks kahel korral- 25. mail Vaba Lavas, Tallinnas ja Beguta õuel Haapsalus 7. ja 8. juunil. Omamoodi on see uus etapp meie suvelaagrite arengus!

* * *

Polygoni Teatrikool on suurim teatrikool Eestis ja ainus, kes pakub järjepidevat professionaalset teatriõpet huvilistele igas vanuses, sh täiskasvanutele. Kool tegutseb alates 2009. aastast. Koolis õpib üle 200 õpilase. Teatrikooli rühmad on edukalt esinenud kooli- ja harrastusteatrite fesivalidel: Teenifestil, A-festil, Tudengiteatri päevadel jms. Sel suvel plaanitakse nii linnalaagreid kui suurt linnade ühislaagrit. Igal kevadel lõpetab teatrikooli pere kooliaasta suure ühise eksam-etendusega, kus saavad esineda kõik kooli õpilased kõige pisematest alates. Teatrikooli õpilased on osalenud mitmes kutselises lavastuses (viimati Polygon Teatri "KNI") ja teinud kaasa paljudes seriaalides koos professionaalsete näitlejatega.

Teatrikooli lavastused: https://www.polygon.ee/teater/lavastused/
Kooli tutvustus: https://www.polygon.ee/kool/

Jälgige meid Facebookis, kus saate end ka sündmusele registreerida ja sõpru kutsuda!  Meid on palju ja meil on, mida näidata! Tühi ruum ei ole tühi! 

Garaaž - kevadised etendused üle Eesti

 Jätkuvad Polygon Teatri ja Vana Baskini Teatri koostöölavastuse "GARAAŽ" etendused aprillis ja mais üle Eesti.

Mika Juhani Myllyaho (s. 30.detsembril 1966 Keraval) on tuntud soome teatrilavastaja, näitleja ja dramaturg. Kansallisteatteri juhataja aastast 2010. Eesti vaatajale on Mika Myllyaho tuntud Vanemuises edukalt lavastatud triloogia “Kaos”, “Harmoonia” ja “Paanika” lavastuste kaudu. “Garaaź” on uue triloogia esiknäidendiks, millele on  oodata järge.

Laval Tõnu Oja (Eesti Draamateater) ja Andrus Eelmäe, neiu ja turvamees butiigis Alice Siil ja Tanel Uussalu.
Lavastaja ja tõlkija: Tamur Tohver.  Loe lähemalt lavatusest siit. Etenduste ajad ja piletid leiad Piletilevis!