TULE KOOLI

2016/2017 õppeaastal algab õppetöö 5. septembril. 2016/17 õppeaasta tunniplaan
Katsed teatrikooli toimuvad õppeaasta alguses. Teatud rühmadega n võimalik liituda jooksvalt aasta vältel. Kui sind huvitab mõni konkreetne rühm, siis kirjuta oma soovist
Liitu FB-kommuuniga ja ole kursis kõigi meie tegemistega.

Kooli astumise katseteks palume ette valmistada omal valikul üks luuletus ja proosapala katkend (pikkusega A4 lehekülg) peast esitamiseks. Selga liikumist võimaldavad riided!                                                           Katsed on õpilase eeldustest ja võimetest parema ettekujutuse saamiseks, mitte konkureerimiseks.

Teatrikoolis õpetavad: Aita Vaher, Tamur Tohver, Kärt Tomingas, Karin Rask, Roland Laos, Lennart Peep, Merilin Kirbits, Liina Leinberg, Tanel Tomson, Siim Tõniste ja mitmed külalised vastavalt programmile. Õpetajate kohta leiad rohkem siit

2016/2017 õppeaastal tegutsevad teatrikoolis järgmised õpperühmad:
TALLINNAS

Polygon 30+
Täiskasvanutele alates 26.eluaastast. Rühma eesmärgiks on ennekõike isikuareng ja loominguline eneseväljendus draamaõppe kaudu. Igal kevadel valmib lõputööna lavastus, mida mängitakse erinevates etenduspaikades üle Eesti. Õppetöö sisaldab ka lavalise liikumise ja lavakõne erialatunde. Õppemaks 58 € kuus.

Lavaline liikumine
On osa 30+ ja Stuudio õppetööst. Soovi korral on võimalik tulla ennast täiendama ka ainult lavalise liikumise tundidesse. Registreeru kool@poly.ee. Toimub kord nädalas. Õppemaks ainult 25 € kuus.

Lavakõne
On osa 30+ ja Stuudio õppetööst. Soovi korral on võimalik tulla ennast täiendama ka ainult lavalise liikumise tundidesse. Registreeru kool@poly.ee. Toimub kord nädalas. Õppemaks 25 € kuus.

Polygoni Stuudio
Noored alates 15. kuni 24. eluaastani, peale põhikooli lõpetamist. Igal kevadel valmib lõputööna lavastus, mida mängitakse erinevates etenduspaikades üle Eesti. Õppetöö sisaldab ka Lvalise liikumise ja lavakõne erialatunde. Õppemaks 45 € kuus.

Keskastme rühmad
Põhikooli õpilastele alates vanusest 10 kuni 15, käivad koos teatrikooli ruumides Rävala 8. Õppemaks 48 € kuus.

* Algklasside rühmad
Avatud algklassi rühmad tegutsevad Tallinna ja Tartu teatrikoolides ja lisaks Tallinna Ühisgümnaasiumis. Õppemaks 38 € kuus.

Tallinna Ühisgümnaasiumi teatriklassid
Gümnaasiumiklassid süva teatriõppega. Esimene lend lõpetas 2015 kevadel diplomilavastusega Paul Eerik Rummo “Tuhkatriinumäng”. Vastuvõtt toimub teatrikooli üldkatsetest eraldi, igal kevadel kohe peale gümnaasiumi sisseastumiskatseid koostöös Tallinna Ühisgümnaasiumiga. Õppetöö on tasuline.

Individuaalsed eratunnid
Vastavalt individuaalsele kokkuleppele toimuvad teatrikooli ruumides Rävala 8.
Minimaalselt 8 tundi, aeg ja intensiivsus kokkuleppel.
Õpetajad Tamur Tohver, Kärt Tomingas. Anna oma soovist teada kool@poly.ee. Tunnid on tasulised.


TARTUS
* Algklasside rühmad. Õppemaks 43 € kuus.

* Keskastme rühmad. Alates vanusest 10 ja ülespoole. Õppemaks 43 € kuus.
* Polygoni Tartu Stuudio. Oodatud kõik 15.-25. ealised Tartust ja Tartumaalt. Õppemaks 43 € kuus.
* Liikumistunnid. Oodatud kõik vanusest sõltumata Tartust ja Tartumaalt. Tunnid on tasulised ja käivituvad novembrikuus. Lähem info peagi!
* Täiskasvanutele alates 25.eluaastast plaanime sel õppeaastal reguraalseid avatud õpitubasid, nii enesearengu kui näitlejameisterlikkuse teemadel. Piisava osaliste huvi korral võimalik hilisem regulaarne rühm. Täpsem info jooksvalt meie FB-s.
Tartus toimub kogu õppetöö Kastani Teatrimajas, Kastani 38

Kõigisse meie õppevormidesse on kaasatud lavaliikumise, tekstianalüüsi ja lavakõne eriõpe.
Õpe on tasuline. Kooliga liitumiseks saab täpsemat teavet või telefonil 56689609.

“Õppimist väärt on kõik, mis toob su mugavusseisundist välja – nii maailmapilti avardav, täiendav kui ka sinna mittemahtuv. Teatergi on kool siis, kui seal viibija(te)l on soov mitte rahulduda olemasolevaga. Polygon on need inimesed, kes seal on. Ainult inimesed. Muu ei loe. On see siis parasjagu teater või kool. Need inimesed, kes just sel ajahetkel Polygonis on. Ja see ajahetk on iga hetk” GERT RAUDSEP, Eesti Näitlejate Liidu esimees, näitleja

teatriõpetuse väärtustest laiemalt leiad siit

Teatrikooli koostööpartnerid on täna Tallinna Ühisgümnaasium ja Tarsi Kooliteatrite vabariiklik Suvekool. Kool on rahvusvahelise näitlejatreeningu liikumise liige IPPT-s
Mis me koolis teeme? Vaata ise!

 TUNNIPLAAN 2016/2017
TALLINNA ÜHISGÜMNAASIUMI TEATRIÕPE
ÕPPEKAVA
ÕPPE KORRALDUS
KOOLI EESMÄRGID JA PÕHIMÕTTED 

Koolielus on meil kolm kindlat traditsiooni:
* Pühenduskontsert “Rähnipojad” Pühendus on muusikaline pidulik teatrikunsti saladustesse pühendamine ja Polygoni kooliperre vastuvõtt. Selle viivad läbi stuudiolased ja teatriklasside kõige vanemad õpilased.
* Kevadised eksam – etendused HYPE ja Tartu Kevad. Eksamlavastus on avalik etendus, kus astuvad üles kõik teatrikooli rühmad. Algklassidest kuni 30+ ni. Kavas on lühikokkuvõtted õppeaastal töös olnud materjalidest lapsevanemaile, sõpradele, huvilistele.
* Suvine filmi- ja teatrilaager Tarsil.
Teatrikooli eesmärk on luua keskkond, kus läbi tegutsemise ja läbimängimise on võimalik õppida mõtlema ja õppida õppima. Seda sellisel moel, et kõik toimub ikka iseenda ja elu tarvis.

Kooli juhataja Tamur Tohver ütleb: “Me ei tõmba kedagi üldhariduse omandamisest kõrvale, lubades staarikssaamist ja plaadilepinguid. Vastupidi, tänaseks on loodud ka Tallinna Ühisgümnaasiumis teatriklass ja kõigis koolides toetame olulisel määral noore inimese mängulist arengut isiksuseks, kes oskab oma edasiminekut eesmärgistada. Teatrikoolis harjutakse kollektiivse tegutsemisega, vastutusega, distsipliiniga. Osatakse näha seoseid ja mõista maailma. Tekib vajadus ja huvi luua uusi, reaalsuses toimivaid maailmu. Omandatakse oskus ja vahendid eneseväljenduseks. Osatakse loovust kanaliseerida. Andekad eelduste ja tahtega noored jõuavad kindlasti suurtele lavadele. Sel moel võidavad kõik – noored, vanemad ja õppejuhid. Meie eesmärk on seostatud, avatud ja loov ühiskond. Uus põlvkond uues ajas.”

Õppetöö on teatrikoolis tasuline. Õppetasult on tulumaksusoodustus. Õppekava kood 85330.