TULE KOOLI

Uutele teatrikooli tulijatele algab õppeaasta nagu ikka vastuvõtukatsetega septembrikuus. Täpsed katsete ajad avaldame augustis 2019.
Peatse kohtumiseni!


KATSETELE SAAB REGISTREERUDA AINULT ELEKTROONILISE VORMI KAUDU SIIT! 

Kooli astumise katseteks palume ette valmistada omal valikul üks luuletus või proosapala katkend (pikkusega A4 lehekülg) peast esitamiseks. Selga liikumist võimaldavad riided!
Katsed on õpilase eeldustest ja võimetest parema ettekujutuse saamiseks, mitte konkureerimiseks.


Tunniplaan 2018/2019
Liitu FB-kommuuniga või hakka Teatrikirja lugejaks ja oled kursis kõigi meie tegemistega!

Õppeaastal 2019/ 2020 õpetavad teatrikoolis Tamur Tohver, Lauli Otsar, Helena Kesonen, Amanda Hermiine Künnapas, Karl Edgar Tammi, Johan Elm, Jaanika Tammaru, Merilyn Egle, Erki Aule,Karl Koppelmaa, Ragne Veensalu  ja mitmed külalised vastavalt programmile. Õpetajate igapäeva tegemistest rohkem lugemist leiad Eesti Näitlejate Liidu või Eesti Lavastajate Liidu koduletedelt või ka lihtsalt veebiotsingu abil.

2019/2020 õppeaastal tegutsevad teatrikoolis järgmised rühmad:
TALLINNAS

Polygon 30+. Täiskasvanutele alates 20. eluaastast. Rühma eesmärgiks on ennekõike isikuareng ja loominguline eneseväljendus draamaõppe kaudu. Kevadel valmib lõputööna lavastus, mida mängitakse erinevates etenduspaikades üle Eesti. Õppetöö sisaldab ka lavalise liikumise ja lavakõne erialatunde. Õppetasu 58 € kuus.

Polygoni Stuudio. Noored 15. kuni 20. eluaastani, peale põhikooli lõpetamist. Kevadel valmib lõputööna lavastus. Õppetöö sisaldab ka lavalise liikumise ja lavakõne erialatunde. Õppetasu 45 € kuus.

Keskastme rühmad. Põhikooli õpilastele vanuses 10 kuni 15. Õppetasu 48 € kuus.

* Algklasside rühmad. Õpilastele vanuses 7 kuni 10. Õppetasu 43 € kuus.

Lavaline liikumine. On osa teatrikunsti treeningu õppetööst. Soovi korral on võimalik tulla ennast täiendama ka ainult lavalise liikumise tundidesse (ainult Tallinnas!). Registreeru kool@polygon.ee. Eraldi kursusena õppetasu 25 € kuus.

Lavakõne. On osa teatrikunsti treeningu õppetööst. Soovi korral on võimalik tulla ennast täiendama ka ainult lavakõne treeningutele(ainult Tallinnas!). Registreeru kool@polygon.ee. Õppetasu eraldi kursusena 25 € kuus.

Joogatunnid (ainult Tallinnas ja Haapsalus!)on laienduseks lavaliikumise treeningutele. Need on eraldi registreerimisega ja ei ole otseselt seotud üldõppega. Joogas harjutatakse lisaks painduvusele ja vastupidavusele ka paindlikkust, teadlikkust, keskendumist ja energiat suunama. Samuti esinemishirmu hajutama, esinemisenergiat leidma jms. Joogasse on võimalik tulla osalema ka väljastpoolt teatrikooli, õppetasu on 30 € (1x ndl). Oodatud on õpilased alates 14. eluaastast. Rohkem joogaõppest leiad siit , samuti õppesse registeerimise vormi. Vajalik eelnev registreerimine! Ajad leiad tunniplaanist.

Individuaalsed eratunnid
Vastavalt individuaalsele kokkuleppele toimuvad teatrikooli ruumides Rävala 8.
Minimaalselt 8 tundi, aeg ja intensiivsus kokkuleppel. Eratundidena saab õppida näitlejameisterlikkust, kõnekunsti, eneseväljendust, enesekindlust, erinevaid hingamis- ja energialeidmistehnikaid ning erinevaid meditatsioonitehnikaid.
Õpetaja Tamur Tohver. Anna oma soovist teada kool@polygon.ee. Tunnid on tasulised.

Tallinnas toimub õppetöö Polygoni Teatrikooli uuel aadressil, Pikk 20, 3. korrusel!

                                                                              TARTUS                                                                       
Tartusse on oodatud õpilased lisaks Tartu linnale kogu Tartumaalt!

 

* Algklasside rühmad. Õppetasu 43 € kuus.

* Keskastme rühmad. Alates vanusest 10 ja ülespoole. Õppetasu 43 € kuus.

* Polygoni Tartu Stuudio. Oodatud kõik 16.-25. ealised Tartust ja Tartumaalt. Õppetasu 43 € kuus.

                     Tartus toimub õppetöö Lille Maja saalides, Lille Noorsootöö keskus, Lille 9, Tartu.

HAAPSALUS
Haapsallu on oodatud õpilased kogu Läänemaalt

Polygoni Haapsalu Stuudio noortele. Õppetasu 30 € kuus.

Polygon 30+ Haapsalu täiskasvanutele. Õppetasu 40 € kuus.

Haapsalus toimub õppetöö Haapsalu Kultuurikeskuse keldrisaalis (“Randlase” saal, Posti 3)

Joogatunnid on laienduseks lavaliikumise treeningutele. Need on eraldi registreerimisega ja ei ole otseselt seotud üldõppega. Joogas harjutatakse lisaks painduvusele ja vastupidavusele ka paindlikkust, teadlikkust, keskendumist ja energiat suunama. Samuti esinemishirmu hajutama, esinemisenergiat leidma jms. Joogasse on võimalik tulla osalema ka väljastpoolt teatrikooli, õppetasu on 30 € (1x ndl). Oodatud on õpilased alates 14. eluaastast. Rohkem joogaõppest leiad siit , samuti õppesse registeerimise vormi. Vajalik eelnev registreerimine! Ajad leiad tunniplaanist. 

Koolivaheajad toimuvad teatrikoolis vastavalt Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt sätestatult üldriiklikule kavale. 2019/2020 õppeaastal:
I vaheaeg …;
II vaheaeg …;
III vaheaeg …;
IV vaheaeg (v.a 12. klass) …

Kõigisse meie õppevormidesse on kaasatud lavalise liikumise, tekstianalüüsi ja lavakõne eriõpe.
Õpe on tasuline. Lisaküsimused  või telefonil 56689609.

Täiskasvanutele toimub lisaks sel õppeaastal  avatud õpitubasid, nii enesearengu kui näitlejameisterlikkuse teemadel ja teisi lühemaid kursusi. Täpsem info jooksvalt meie FB-s ja Teatrikirjas.

“Õppimist väärt on kõik, mis toob su mugavusseisundist välja – nii maailmapilti avardav, täiendav kui ka sinna mittemahtuv. Teatergi on kool siis, kui seal viibija(te)l on soov mitte rahulduda olemasolevaga. Polygon on need inimesed, kes seal on. Ainult inimesed. Muu ei loe. On see siis parasjagu teater või kool. Need inimesed, kes just sel ajahetkel Polygonis on. Ja see ajahetk on iga hetk”, GERT RAUDSEP, Eesti Näitlejate Liidu esimees, näitleja.

Teatriõpetuse väärtustest laiemalt
Teatrikooli koostööpartnerid on täna Tallinna , Haapsalu ja Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital. Kool on rahvusvahelise näitlejatreeningu liikumise liige 
IPPT-s
Mis me koolis teeme? Vaata siit ise
!

 TUNNIPLAAN
ÕPPEKAVA
ÕPPE KORRALDUS
KOOLI EESMÄRGID JA PÕHIMÕTTED 

Koolielus on meil kolm kindlat traditsiooni:
* Pööripäeva õhtu talvel “Rähnipojad“. Pühendus on pidulik teatrikunsti saladustesse pühendamine ja Polygoni kooliperre vastuvõtt. Selle viivad läbi stuudiolased.
* Kevadised eksam – etendused Tallinnas ja Tartus. Eksamlavastus on avalik etendus, kus astuvad üles kõik teatrikooli rühmad. Algklassidest kuni 30+ ni. Kavas on lühemad ja pikemad kokkuvõtted õppeaastal töös olnud materjalidest lapsevanematele, sõpradele ja kõigile teatrihuvilistele. Selle viib läbi 30+ rühm.
* Suvine/ talvine linnalaager ja  filmi- või teatrilaager suvel 
Teatrikooli eesmärk on luua keskkond, kus läbi tegutsemise ja läbimängimise on võimalik õppida mõtlema ja õppida õppima. Seda sellisel moel, et kõik toimub ikka iseenda ja elu tarvis.

Kooli juhataja Tamur Tohver ütleb: “Me ei tõmba kedagi üldhariduse omandamisest kõrvale, lubades staariks saamist ja filmilepinguid.  Ehkki ka seda tuleb ette. Vastupidi, meil on erinevad koostööd eri linnades omavalitsuste ja üldhariduskoolide ning kõrgkoolidega. Kõigis koolides toetame olulisel määral noore inimese mängulist arengut isiksuseks, kes oskab oma edasiminekut eesmärgistada. Teatrikoolis harjutakse kollektiivse tegutsemisega, vastutusega, distsipliiniga. Osatakse näha seoseid ja mõista maailma. Tekib vajadus ja huvi luua uusi, reaalsuses toimivaid maailmu. Omandatakse oskus ja vahendid eneseväljenduseks. Osatakse loovust kanaliseerida. Andekad eelduste ja tahtega noored jõuavad kindlasti suurtele lavadele. Sel moel võidavad kõik – noored, vanemad ja õppejuhid. Meie eesmärk on seostatud, avatud ja loov ühiskond. Uus põlvkond uues ajas.”

Õppetöö on teatrikoolis tasuline. Õppetasult kehtib tulumaksusoodustus vastavalt kehtivale seadusandlusele. Õppekava kood 85330.