TULE KOOLI

2017/2018 õppeaastal algab õppetöö 4. septembril Tallinnas ja 5. septembril Tartus.


 Vastuvõtukatsed uutele õpilastele toimuvad:

Tallinnas Polygoni Teatrikooli saalis Rävala 8, 7. korrusel
Tartus Polygoni Teatrikooli saalis Kastanimajas, Kastani 38
Katsetele eelnevalt registreeruma ei pea, tule lihtsalt kohale!

Kooli astumise katseteks palume ette valmistada omal valikul üks luuletus ja proosapala katkend (pikkusega A4 lehekülg) peast esitamiseks. Selga liikumist võimaldavad riided!
Katsed on õpilase eeldustest ja võimetest parema ettekujutuse saamiseks, mitte konkureerimiseks.


Uus tunniplaan ilmub septembrikuu jooksul
Liitu FB-kommuuniga või hakka Teatrikirja lugejaks ja oled kursis kõigi meie tegemistega!

Teatrikoolis õpetavad: Aita Vaher, Tamur Tohver, Kärt Tomingas, Karin Rask, Roland Laos, Rednar Annus, Siim Tõniste, Karin Käbi Kuus, Helen Rekkor, Karl Laumets, Maarja Jakobson, Marin Mägi-Efert ja mitmed külalised vastavalt programmile. Õpetajatest rohkem lugemist.

2017/2018 õppeaastal tegutsevad teatrikoolis järgmised rühmad:
TALLINNAS

Polygon 30+
Täiskasvanutele alates 26. eluaastast. Rühma eesmärgiks on ennekõike isikuareng ja loominguline eneseväljendus draamaõppe kaudu. Igal kevadel valmib lõputööna lavastus, mida mängitakse erinevates etenduspaikades üle Eesti. Õppetöö sisaldab ka lavalise liikumise ja lavakõne erialatunde. Õppemaks 58 € kuus.

Lavaline liikumine
On osa 30+ ja Stuudio õppetööst. Soovi korral on võimalik tulla ennast täiendama ka ainult lavalise liikumise tundidesse. Registreeru kool@polygon.ee. Toimub kord nädalas. Õppemaks eraldi kursusena 25 € kuus.

Lavakõne
On osa 30+ ja Stuudio õppetööst. Soovi korral on võimalik tulla ennast täiendama ka ainult lavalise liikumise tundidesse. Registreeru kool@polygon.ee. Toimub kord nädalas. Õppemaks eraldi kursusena 25 € kuus.

Polygoni Stuudio
Noored alates 15. kuni 24. eluaastani, peale põhikooli lõpetamist. Igal kevadel valmib lõputööna lavastus, mida mängitakse erinevates etenduspaikades üle Eesti. Õppetöö sisaldab ka Lvalise liikumise ja lavakõne erialatunde. Õppemaks 45 € kuus.

Keskastme rühmad
Põhikooli õpilastele vanuses 10 kuni 15. Õppemaks 48 € kuus.

* Algklasside rühmad
Algklasside õpilastele vanuses 7 kuni 10. Õppemaks 43 € kuus.

Individuaalsed eratunnid
Vastavalt individuaalsele kokkuleppele toimuvad teatrikooli ruumides Rävala 8.
Minimaalselt 8 tundi, aeg ja intensiivsus kokkuleppel.
Õpetajad Tamur Tohver või Kärt Tomingas. Anna oma soovist teada kool@polygon.ee. Tunnid on tasulised.


TARTUS
* Algklasside rühmad. Õppemaks 43 € kuus.

* Keskastme rühmad. Alates vanusest 10 ja ülespoole. Õppemaks 43 € kuus.
* Polygoni Tartu Stuudio. Oodatud kõik 15.-25. ealised Tartust ja Tartumaalt. Õppemaks 43 € kuus.

Tartus toimub õppetöö Polygoni Teatrikooli saalides, Kastanimajas, Kastani 38

Kõigisse meie õppevormidesse on kaasatud lavalise liikumise, tekstianalüüsi ja lavakõne eriõpe.
Õpe on tasuline. Lisaküsimused  või telefonil 56689609.

Täiskasvanutele toimub lisaks sel õppeaastal  avatud õpitubasid, nii enesearengu kui näitlejameisterlikkuse teemadel ja teisi lühemaid kursusi. Täpsem info jooksvalt meie FB-s ja Teatrikirjas.

“Õppimist väärt on kõik, mis toob su mugavusseisundist välja – nii maailmapilti avardav, täiendav kui ka sinna mittemahtuv. Teatergi on kool siis, kui seal viibija(te)l on soov mitte rahulduda olemasolevaga. Polygon on need inimesed, kes seal on. Ainult inimesed. Muu ei loe. On see siis parasjagu teater või kool. Need inimesed, kes just sel ajahetkel Polygonis on. Ja see ajahetk on iga hetk”, GERT RAUDSEP, Eesti Näitlejate Liidu esimees, näitleja.

Teatriõpetuse väärtustest laiemalt

Teatrikooli koostööpartnerid on täna Tallinna ja Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Tarsi Kooliteatrite vabariiklik Suvekool. Kool on rahvusvahelise näitlejatreeningu liikumise liige IPPT-s
Mis me koolis teeme? Vaata ise!

 TUNNIPLAAN
ÕPPEKAVA
ÕPPE KORRALDUS
KOOLI EESMÄRGID JA PÕHIMÕTTED 

Koolielus on meil kolm kindlat traditsiooni:
* Pühenduskontsert “Rähnipojad“. Pühendus on muusikaline pidulik teatrikunsti saladustesse pühendamine ja Polygoni kooliperre vastuvõtt. Selle viivad läbi stuudiolased.
* Kevadised eksam – etendused Tallinnas ja Tartus. Eksamlavastus on avalik etendus, kus astuvad üles kõik teatrikooli rühmad. Algklassidest kuni 30+ ni. Kavas on lühemad ja pikemad kokkuvõtted õppeaastal töös olnud materjalidest lapsevanematele, sõpradele ja kõigile teatrihuvilistele.
* Suvine linnalaager ja  filmi- või teatrilaager Tarsil 
Teatrikooli eesmärk on luua keskkond, kus läbi tegutsemise ja läbimängimise on võimalik õppida mõtlema ja õppida õppima. Seda sellisel moel, et kõik toimub ikka iseenda ja elu tarvis.

Kooli juhataja Tamur Tohver ütleb: “Me ei tõmba kedagi üldhariduse omandamisest kõrvale, lubades staarikssaamist ja plaadilepinguid. Vastupidi, tänaseks on loodud ka Tallinna Ühisgümnaasiumis teatriklass ja kõigis koolides toetame olulisel määral noore inimese mängulist arengut isiksuseks, kes oskab oma edasiminekut eesmärgistada. Teatrikoolis harjutakse kollektiivse tegutsemisega, vastutusega, distsipliiniga. Osatakse näha seoseid ja mõista maailma. Tekib vajadus ja huvi luua uusi, reaalsuses toimivaid maailmu. Omandatakse oskus ja vahendid eneseväljenduseks. Osatakse loovust kanaliseerida. Andekad eelduste ja tahtega noored jõuavad kindlasti suurtele lavadele. Sel moel võidavad kõik – noored, vanemad ja õppejuhid. Meie eesmärk on seostatud, avatud ja loov ühiskond. Uus põlvkond uues ajas.”

Õppetöö on teatrikoolis tasuline. Õppetasult kehtib tulumaksusoodustus vastavalt kehtivale seadusandlusele. Õppekava kood 85330.

teatrikooli katsed 2017